Harmony XL PRO

 

ÇOKLU TEDAVİ PLATFORMU

Harmony XL PRO, medikal estetik alanında geniş bir endikasyon yelpazesini tek bir sistemde kullanıma sunan yenilikçi bir teknolojiye sahiptir. Farklı cilt sorunları için güvenli ve yan etkisiz tedaviler yapma imkanı verir. Kullanıcıların farklı hasta taleplerine cevap verebilmeleri için istendiğinde platforma farklı dalga boyları eklenerek upgrade edilebilir.

 

 65’in Üzerinde FDA Onaylı Kullanım Alanı

Harmony XL PRO, farklı estetik sorunları tedavi etmek üzere tasarlanmış, kapsamlı teknolojiler ve tedavi metotlarıyla başarılı sonuçlar alınan çoklu uygulama platformudur. 65’in üzerinde kullanım alanında FDA onayına sahiptir.

 

Herkes İçin Etkili ve Güvenli

Sistemde kullanılan her teknoloji ve tedavi yaklaşımı kapsamlı klinik çalışmalarla kanıtlanmış birinci sınıf güvenlik kaydına sahiptir. Kullanıcı profesyoneller vücudun tüm alanlarını tedavi edebilir, tüm cilt tiplerinde uygulama yapabilir ve geniş bir popülasyonun ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

 

Daha İyi Klinik Sonuçlar İçin Modüler Yaklaşım

Harmony XL PRO, her biri 6 ana endikasyon için güçlü çözümler sunan çoklu teknolojilerden oluşur. Teknolojiler tek başına veya kombine edilerek kullanılabilir. Farklı teknolojiler kullanan modüller bağımsız veya aynı sistemde uyumlu bir şekilde birlikte çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Kullanıcıların farklı hasta taleplerine cevap verebilmeleri için istendiğinde platforma farklı teknolojiler eklenerek sistem geliştirilebilir.

 

Her Yaş Grubunun Estetik İhtiyaçlarına Çözüm

Harmony XL PRO her yaştaki hastaların estetik kaygılarına çözüm üretir. Platformun çok yönlülüğü her yaş grubu için özelleştirilmiş farklı çözümler sunarken zaman içinde değişen hasta ihtiyaçlarını da karşılar.

 

Yüksek Oranda Hasta Memnuniyeti

Harmony XL PRO sisteminin geniş tedavi kapsamı, etkili ve kalıcı sonuçları hasta memnuniyet oranını arttırır. Doğal görünümü bozmayan güvenli ve yan etkisiz tedavi çözümleri ile kliniğin hasta potansiyelini arttırır.

 

Harmony XL PRO Modülleri

 

ClearLift : Q-Switch Nd:YAG  (1064 nm) + KTP (532 nm)

. Cilt Gençleştirme & Cilt Elastikiyetini Arttırma

. İnce Çizgi ve Kırışıklıklar

. Dövme Silme

. Pigmente Lezyon Tedavisi (Leke Tedavisi)

. Melazma

 

Q-Switch Nd:YAG ile siyah ve mavi renkli dövmeler silinmesinde ve melazma gibi derin pigmentasyon sorunlarında kullanılır.

Sistemde bulunan Fraksiyonel Q-Switch Nd:YAG 5X5 mm uç ve 4D Dip Kontrol uçları ile melazma tedavisi yapılır, foto yaşlanma belirtileri giderilir ve total cilt gençleştirme yapılır.

Q-Switch KTP ile kırmızı renkli dövmeler silinir ve yüzeysel leke tedavisi yapılır.

Kırışıklıklar, ince çizgiler, düzensiz cilt tonu, cilt sarkmaları gibi zamana bağlı cilt yaşlanması ve zararlı güneş ışınlarının neden olduğu foto yaşlanma belirtileri ClearLiftFraksiyonel Q-Qwitch Nd:YAG Lazer ile önemli ölçüde iyileştirilir.

ClearLiftuygulamasında 1064 nm dalga boyundaki lazer enerjisi dermise iletilir. Lazer enerjisi cildin alt katmanlarında mikroskobik hasarlar oluşturur ve kolajen denatürasyonu meydana gelir. Vücudun doğal yara iyileştirme sistemi devreye girerek yeni kolajen ve elastin üretimini tetikler ve cilt sıkılaşır. Uygulamadan hemen sonra cilt yüzeyinde parlama, cilt tonunda denge ve güneş lekelerinde açılma faark edilir. ClearLift acısız, konforlu ve kısa uygulama süresi ile çok tercih edilen cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir. Uygulama öncesi ve sonrasında hiçbir özel bakım gerektirmez, hasta hemen sosyal hayatına geri dönebilir. Tüm cilt tiplerinde kullanılabilir.

 

Long Pulse Nd:YAG (1064 nm)

. Vasküler Lezyon Tedavisi (Damar Tedavisi)

Nd:YAG hedef dokuda yüksek hemoglobin ve oxihemoglobin absorbsiyon kapasitesi ile vasküler lezyonların görünümünü önemli ölçüde azaltır. Hemanjiom, Anjiom, Yüz ve Bacak Telenjiektazileri, Venöz Göllenme, Port Wine, Spider Ven gibi birçok damarsal lezyon tedavisinde kullanılır. Sistemde kullanılan aplikatör cilt altındaki damarların görüntülenmesini arttıran bir kılavuz ışına ve açıya sahiptir. Soğutma yapan uç hasta konforu ve tedavi güvenliğini üst seviyeye taşır.

 

Dye-VL (500-600 nm)

Cilt Tipi I-IV

.  Pigmente Lezyon Tedavisi (Yüzeysel Leke Tedavisi)

.  Vasküler Lezyon Tedavisi (Damar Tedavisi)

Harmony XL PRO’nun Dye-VL modülü, IPL teknolojisinin gelişmiş bir şekli olan patentli AFT™ teknolojine da yanır.

AFT™ Teknolojisi çoğu terapötik aralığın dışında olan çoklu dalga boylarına sahip bir atım vermek yerine kullanılmayan UV ışınını daha etkili bir tedavi için en uygun spektruma dönüştürür. Daha sonra bu enerji eşit akışkanlığa sahip bir atıma kanalize edilir. Böylece kontrol edilebilir zirve gücüne sahip enerji tüm atım boyunca iletilir. Bu teknoloji, enerjinin kontrolsüz zirve gücünü önlediğinden yan etki riskini minimuma indirir. Verimli enerji kullanımı, daha fazla güvenlik ve daha etkili sonuçlar verir. Atımlarla eş zamanlı kontak soğutma cildi uygulama esnasında soğutur ve konforlu, yan etkisiz bir tedavi sunar.

Dye-VL Güneş Lekeleri, Çiller, Epidermal Melazma, Hiperpigmentasyon, Cafe Au Lait Lekeleri gibi pigmentasyon sorunlarında ve Rosacea, Port Wine, Hemanjiom, Yüz ve Bacak Telenjiektazileri, Anjioma, Poikiloderma gibi damarsal lezyonların tedavisinde güvenle kullanılır.

 

Dye-SR (550-650 nm)

Dye- VL modülü ile aynı teknolojiyi kullanır. Tek farkı cilt tipi V için de tedavi imkanı sunmasıdır.

 

ClearSkin : 1540 nm Er:Glass/Vakum

. Akne Vulgaris

. Genişlemiş Gözenek Tedavisi

. Ciltte Sebum Dengelenemsi

. Akne İzleri, Yara İzleri

. Cilt Yenileme

. Ksantelazma

 

ClearSkinnon-ablatif (soyucu özellikte olmayan) Er:Glass lazeri kontak soğutma ve vakum teknolojisi ile birleştirerek akne tedavisini güvenli bir şekilde gerçekleştirir. 1540 nm cildin alt katmanlarına nüfus ederek yağ bezlerine termal hasar verir, akne lezyonlarında bulunan P.acnes bakterilerini tahrip eder ve  sebum üretimini azaltır. Soyucu özelliği olmadığından cilt yüzeyini tahrip etmez. Entegre vakum mekanizması gözeneklerde birikmiş fazla yağı çeker. Kontak soğutma cildi korur, ağrıyı azaltır ve daha güvenli tedavi sağlar. ClearSkintüm akne vulgaris türlerini tedavi ederken ciltte oluşturduğu termal hasar kolajen sentezini uyarır ve akne izlerinde iyileşme sağlanır. Tüm cilt tiplerinde kullanılır, yan etkisi yoktur.

 

Er:YAG : 2940 nm

. Cilt Yenileme & Cilt Elastikiyetini Arttırma

. Cilt Ton Düzensizliklerini Giderme

. Kırışıklık Tedavisi

. Keratoz

. Leke Tedavisi

. Yara İzleri

Pixel Er:YAG modülü ablatif fraksiyonel cilt yenileme için kullanılır. Cilt tonunu dengeler, cilt dokusunda yenilenme sağlar, cilt elastikiyetini ve cildin nem tutma kapasitesini arttırır. Yara izlerinin ve yüzeysel lekelerin tedavisinde de etkilidir.