PLURYAL MESOLINE
HER YAŞTA KENDİNİZE GÜVENİN!

Pluryal Mesoline güvenli, yüksek konsantrasyona sahip, yenilikçi steril serumlardır: 

Tüm ürünler medikal estetik alanındaki profesyonellerinin cilt, vücut ve saç derisini iyileştirebilmeleri için geliştirilmiştir.
Formüllerin cilde ve saçlı deriye optimal bir şekilde nüfus etmesini sağlamak için dikkatle geliştirilmiş bileşenler içerirler.

Pluryal Mesoline medikal estetik alanında karşılaşılan tüm endikasyonları hedefleyen, kullanıma hazır geniş ürün yelpazesine sahiptir.

ÜRÜNLER
3 ETKİ 9 ÜRÜN
Cilt – Vücut – Saç

Yenileme

 • Pluryal Mesoline Refresh
 • Pluryal Mesoline Hair

Düzenleme

 • Pluryal Mesoline Shine
 • Pluryal Mesoline Antiox
 • Pluryal Mesoline Clear

Şekillendirme

 • Pluryal Mesoline Tight
 • Pluryal Mesoline Facecontour

PLURYAL MESOLINE REFRESH
Yenileme Etkisi

Vücudun doğal hyaluronik asit, kolajen ve elastin üretimi yaşla birlikte ve çeşitli dış faktörlerin etkisiyle azalır. Sonuç olarak kırışıklıklar ortaya çıkar, cilt hacmini kaybeder, cildin ışıltısı kaybolur ve cilt daha yorgun görünmeye başlar.

Bitki kök hücreleri, somon DNA ve vitaminlerin yenileyici etkisiyle desteklenen yüksek konsantrasyonda hyaluronik asit, yaşlanmanın cilt üzerinde yarattığı hasarlarla etkili bir şekilde mücadele etmeye destek olur.

Kullanım Alanları
 • Ciltteki nem, parlaklık ve elastikiyet kaybında
 • Dermal dolgu ve botox öncesi daha doğal ve uyumlu sonuçlar için cilde hazırlık kürü olarak (Cildin beslenerek daha dayanıklı hale getirilmesi sayesinde)

Ürün Detayları

Hyaluronik Asit 50 mg / Şişe

Hyaluronik asit, kendi agırlığının 1000 kah su tutma kapasitesine sahiptir. Bu sayede cildin nemli kalmasına yardımcı olur. Cildin nemlenmesine, yenilenmesine ve elastikiyetinin gözle görülür şekilde artmasına yardım eder.

Bitkisel Kök Hücre Güçlendirici

Elastin ve kolajen üretiminden ve cilt onarımındaki ajanlardan sorumlu fibroblastlarda dermal kök hücre farklılaşmasının indüklenmesine yardım eder. Bu sayede cildin elastikiyetinin artmasına ve ciltte lifting etkisine destek olur.

Somon DNA 10 mg

Somon DNA güneş ışınları, oksidatif stres ve sigaranın neden olduğu kolajen yıkımına karşı cilt bariyerinin güçlenmesine yardımcı olur. Cilde nem ve parlaklık kazandırmaya katkı sunar.

Vitaminler (A, B5 / B6 / B3)

Cilde yararlı olabilecek uygun vitamin seçkisi: BS Vitamini: Güçlü nemlendirme etkisi A Vitamini: Kırışıklık görünümünü önleyici etki B3 ve B6 Vitaminleri: Cilt koruyucu etki Yukarıda sıralanan vitaminler cildin yeniden yapılandırılmasına destek olurlar.

Yüz / Boyun / Dekolte / Eller

 • Çift Hidrasyon: Yüksek hyaluronik asit konsantrasyonu (50 mg), yüksek konsantrasyonda pantenol (135) ile birleştirilmiştir.
 • Üçlü Etki:
 • Nemlendirme: Hyaluronik asit ile cilde nem desteği
 • Dolgunlaştırma: Bitki kök hücreleri ve somon DNA sayesinde elastin ve kolajen liflerinin yenilenmesine destek
 • Koruma: Önemli vitaminlerin varlığı
PLURYAL MESOLINE TIGHT
Lifting Etkisi

Yaş, çevresel faktörler ve yerçekimi etkisiyle ciltte gelişen elastikiyet kaybını gidermeye, ciltte lifting ve boyunda germe etkisi sağlamaya destek olur. Silisyumla zenginleştirilmiş DMAE ve antioksidanların koruyucu etkisi cildin yeniden yapılandırılmasına ve sıkılaşmasına yardım eder.

Kullanım Alanları
 • Cilt ve boyunda sarkma, elastikiyet kaybı
 • Cilt çatlakları

Ürün Detayları

DMAE
Klinik çalışmalar, DMAE’nın (dimetilaminoetanol) cildin kalınlığını arttırarak ciltte lifting etkisi yaratmaya destek olduğunu kanıtlamıştır.

Silisyum
Silisyum, kolajen sentezi ve hidroksilasyon enzimlerini aktive etmek için önemlidir. Kolajen ağının oluşumunda önemli rol oynar, cildin gücünü ve elastikiyetini geliştirmeye yardımcı olur. Aynı zamanda glikozaminoglikanların sentezi ile de ilişkilidir.

Pantenol
Pantenol güçlü nemlendirici etkisi ile güneş yanığı, tahriş, kuruluk ve diğer küçük cilt rahatsızlıklarında cildin rahatlamasına yardım eder. Cildin derin katmanlarına nem vererek kırışıklıkların görünümünün azalmasına yardımcı olur.

Ferulik Asit
Ferulik asit tipik bir antioksidan gibi davranarak, serbest radikallerin cilde zarar vermelerini azaltarak yaşlanma karşıtı etkiye destek olur. Aynı zamanda güneş hasarına karşı cildi korumaya yardım eder, güneşten hasar görmüş cilde bakım sağlar.

Mineraller (Bakır, Çinko, Magnezyum ve Manganez)
Cildin beslenip daha canlı bir görünüme kavuşmasına, cilde bakım sağlamaya ve cildin korunmasına destek olurlar.

Yüz Hatları / Boyun / Dekolte / Cilt Çatlaklarının Bulunduğu Alanlar

 • DMAE, Silisyum ve minerallerin sinerjik etkisi ile kolajen güçlendirici etkiye destek
 • Ferulik asidin güçlü antioksidan özelliği ile oksidatif hasarı önleyen koruyucu etkiye destek
PLURYAL MESOLINE SHINE
Aydınlatma Etkisi

Hiperpigmentasyon her cilt tipinde ve her etnik kökende ortaya çıkabilen yaygın bir cilt problemidir. Yaşla birlikte artar ve özellikle menopoz öncesi kadınları etkiler. Pluryal Mesoline Shine içerisindeki tüm bileşenlerin, melanin sentezinde rol oynayan tirozinaz enzimini inhibe etmeye destek oldukları klinik olarak kanıtlanmıştır.

Kullanım Alanları
 • Güneş lekeleri
 • Postinflamatuar hiperpigmentasyon

Ürün Detayları

Etil Askorbik Asit
Etik askorbik asit (C Vitamini) antioksidan, ışıktan koruyucu, yaşlanma ve pigment önleyici etkilere destek olur. Yara izlerinin görünümünü düzeltmeye, pigmentasyonu azaltmaya ve yaşlanma görünümünü geciktirmeye de yardım eder.

Fitik Asit
Fitik asit tirozinazın inhibe edilmesine (bakır ve demir iyonlarını şelatlayarak) destek olur. Aynı zamanda hiperkromik noktaların ağartılmasına yardım eden, antioksidan olarak görev yapan depigmentasyon ajanıdır.

Piruvik Asit
Piruvik asit yıllardır orta derece foto hasarlı ciltleri aydınlatmaya destek olmak amacıyla kullanılmaktadır.

Kojik Asit
Kojik asit 1996 yılındaki bir çalışmada araştırılmış ve pigmenti azaltmaya yardımcı olduğunu göstermiştir.

Dut Yaprakları Özleri (Morus Alba)
Dut meyvesinin özü ve aktif bileşenleri, in vitro ve in vivo çalışmalarda antioksidan aktiviteler dahil birçok biyolojik aktivite göstermiştir. Pigmentasyonu azaltmaya yardımcı olduğu randomize plasebo kontrollü bir araştırmada gözlenmiştir.

Yüz / El Sırtı

 • Vitamin C + 4 tirozinaz inhibütöründen oluşan tek steril serum ürünüdür.
 • Hidrokinon içermez = Avrupa Birliği yönetmeliklerine uygundur.
 • Sosyal izolasyona ihtiyaç yoktur, uygulamadan sonra sosyal yaşama dönülebilir.
PLURYAL MESOLINE CLEAR
Arındırma Etkisi

Sebum kontrolü sağlanamayan ciltler de yaşlanır. Bu ciltler hem sebum salgısını kontrol eden hem de cildin nem seviyesini koruyabilen özel bakımlar gerektirir. Pluryal Clear, Retinil Palmitat’ın yüksek konsantrasyonda Hyaluronik asit ve vitaminlerle kombine edilmesi ile bu çift etkiye destek olur.

Kullanım Alanları
 • Sebum salgısının düzenlenemediği ciltlere, siyah noktalara, beyaz noktalara ve genişlemiş gözeneklere sahip genç bireyler
 • Yağlı ciltlere ve T bölgesinde genişlemiş gözeneklere sahip ileri yaş grupları

Ürün Detayları

Retinil Palmitat
Sebum üretiminin düzenlenmesine yardım eder.

Gingko Biloba
Yaşlanma karşıtı ve antioksidan etkilere destek olduğu yapılan çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Salisilik Asit
Salisilik asidin sebum kontrolü sağlanamayan ciltlerde sebum salgısının düzenlenmesine yardımcı olduğu randomize çalışmalarla desteklenmektedir.

Hyaluronik Asit 10 mg + Vitamin Kompleksi (B5, B3, B8 & E)
Hyaluronik asit ve pantenol (vitamin B5) hidrasyonu sürdürmeye, melanin transferini azaltmaya ve iltihap sonrası hiperpigmentasyon olasılığını kontrol etmeye yardımcı olurlar.
Niasinamid (vitamin B3) ve tokoferol, sebum salgısının düzenlenemediği ciltlerde gelişebilen kızarıklığı düzenlemeye destek olurlar. Ek olarak, niasinamid yağlı ciltlerde yağ miktarının düzenlenmesine yardım eder.

Yüz / Sırt

 • Sebum kontrolünün yapılamadığı yağlı ve yaşlanmış ciltler için bakım.
 • Cildin nemini korumaya yardım ederken cildin sebum üretimini de düzenlemeye destek olur.
PLURYAL MESOLINE ANTIOX
Antioksidan Etkisi

ROS (reaktif oksijen türleri) etkileri ciltte oksidatif hasar yaratır. Bu etkilere karşı koymak için hücrelerin antioksidan savunma sisteminin varlığına rağmen oksidatif hasar bir ömür boyu birikir. Ayrıca oksidatif stresi teşvik eden koşullar altında ve yaşlandıkça, özellikle endojen antioksidatif mekanizmalar ve onarım süreçleri daha az etkili hale geldikçe, endojen antioksidanlar ROS etkilerini ortadan kaldırmada yetersiz kalırlar.

Kullanım Alanları
 • Sigara kullanımı, stres, dengesiz beslenme sonucu matlaşmış donuk ciltler
 • Diyet dengesizlikleri olan genç bireyler
 • Agresif cilt (cilt travması, güneş yanığı, ameliyat sonrası vs.)
 • Dermal dolgu maddelerinin etkilerini uzatmaya ve optimize etmeye yardımcı olmak için dolgu enjeksiyonlarından önce kür olarak (Cildin beslenerek daha dayanıklı hale getirilmesi sayesinde)

Ürün Detayları

Glutatyon 37,5 mg & Alfa Lipoik Asit
Güçlü antioksidanlar, glutatyon ve alfa lipoik asit serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olurlar. Vücuttaki C ve E vitaminlerinin seviyelerini yükseltmeye destek olurlar.
Alfa lipoik asit vücuttaki glutatyon seviyesini arttırmaya yardım eder.
Glutatyon, cildin elastikiyetini arttırmaya ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olur, yaşlanma karşıtı etkileri destekler. Ayrıca çeşitli çalışmalarda beyazlatma etkisine yardımcı olduğu da gözlenmiştir.

Mannitol 25 mg
Hyaluronik asidi hidroksil radikallerin saldırısına karşı korumaya yardım eder.

N-Asetil-Sistein
N-Asetil- Sistein glutatyon biyosentezini uyarmaya yardım eder, detoksifikasyonu destekler ve doğrudan serbest radikalleri temizlemeye yardımcı olarak hareket eder.

Amino Asitler (Taurin, Prolin, Sistein, Sistin)
Amino asitler cilt yoğunluğunu oluşturmaya, cildin parlaklığını arttırmaya, çevresel tehlikelere karşı savunma sağlamaya ve cildi nemlendirmeye yardımcı olurlar. Ayrıca kolajen sentezine katkıda bulunurlar.

Çinko
Cildin sebum salgısını düzenlemeye ve elastin sentezini uyarmaya yardım eder.

Yüz (koyu halkalar dahil) / Saçlı Deri

 • Hasar görmüş, agresifleşmiş cilt ve saçlı derinin işlevlerini düzenlemeye destek olur.
 • Çift kullanım: Hem cilt hem de saçlı deride kullanılır.
 • Mannitol varlığı sayesinde hyaluronik asidi hızlı bozulmaya karşı korumaya yardım eder.
PLURYAL MESOLINE HAIR
Saç Onarma Etkisi

Pluryal Mesoline Hair saç dökülmesini durdurmaya, saç uzamasını desteklemeye ve saç kalitesini arttırmaya yardım eden bileşenlere sahiptir.

Bu ürün, Pluryal Mesoline serisinin en popüler ürünlerinden biridir ve birçok ülkede saç dökülmesinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kullanım Alanları
 • Erkeklerde ve kadınlarda saç dökülmesi
 • İncelmiş saç
 • Saç ekimi sonrası daha hızlı saç gelişimine destek

Ürün Detayları

Bakır Peptid
Saç dökülmesi ile ilişkili bir enzim olan 5-alfa redüktaz aktivitesini inhibe etmeye yardımcı olur. Saç dökülmesine karşı güçlü bir destek sunar.

Bitkisel Kök Hücre Güçlendirici
Pisum Sativum özütü, saç folikülündeki kök hücreleri aktive etmeye destek olmak için bezelyeden ekstrakte edilen bitkisel kaynaklı kök hücre aktivatörüdür. Folikül hücre büyümesi, hücre göçü ve farklılaşması üzerindeki uyarıcı etkilere yardımcı olarak saç büyümesini destekler.

B Vitamini Kompleksi + Amino Asitler + Hyaluronik Asit
Vitaminler, amino asitler ve hyaluronik asit saç üzerinde olumlu etkilere sahiptir.

B6 Vitamini (pridoksin), B5 Vitamini (pantenol) ve B3 Vitamini (niasin) sağlıklı saç ve saç uzamasını destekler.

Saç, linear amino asit zincirlerinden meydana gelen proteinlerden oluşur. Bu nedenle arjinin ve lizin amino asitleri saç büyümesi üzerinde olumlu etkilere sahiptir.

Hyaluronik asit saç köklerini yoğun biçimde nemlendirmeye ve fibroblastları uyarmaya yardım eder.

Kafein
Kafein, saçlı derinin kan dolaşımını hızlandırmaya yardım eder. Bu sayede saç uzamasının uyarılmasına ve saçın kalınlaşmasına destek olur.

Saçlı Deri

Üçlü Etki:

 • Saç dökülmesinin durdurulmasına, saç uzamasının uyarılmasına, saç kalitesinin artmasına destek olur.
 • Hızlı sonuçlar (6-8 seans)
PLURYAL MESOLINE FACECONTOUR
Yüz Şekillendirme Etkisi

Gıdı görünümü her yaştan kadın ve erkekte ortaya çıkabilen estetik bir problemdir. Vücut kütlesinden bağımsız olarak gelişebilir. Yakın zamana kadar gıdı görünümünün azaltılması, sadece cerrahi işlemlerle sınırlıydı. Günümüzde deoksikolik asit, gıdı görünümünün azaltılmasında ameliyatlı çözümlere alternatif olarak yenilikçi, etkili ve kolay bir çözüm sunar.

Kullanım Alanları
 • Gıdı görünümünü azaltmaya yardım eder.

Ürün Detayları

Deoksikolik Asit %1

Adipositlerdeki hücre zarlarını bozmaya yardım eden safra asididir.

Flavonoidler

Aesculum Hippocastanum

Şişmeyi azaltmaya yardımcı olan etkisiyle bilinen at kestanesi tohumlarından elde edilir.

Equisetum Arvense

Cilt dokusunu güçlendirmeye ve yenilemeye destek olan saponinler, flavonoidler ve silika içerir. İçeriğindeki yüksek silika sayesinde yara bakımına destek olur.

Gingko Biloba

Flavonoidler açısından zengindir ve cilt yaşlanmasını hızlandıran serbest radikallerin zararlı etkilerinden korumaya destek olan güçlü bir antioksidandır.

 • Deoksikolik asidin gıdı görünümünü azaltmaya yardımcı olduğu hakkında birçok yayın mevcuttur.
 • Deoksikolik asit uygulamasıyla ilişkili şişme reaksiyonunu nötralize etmeye yardımcı olmak için 3 flavonoid varlığı.
PLURYAL MESOLINE BODYCONTOUR
Vücut Şekillendirme Etkisi

Kilo alma, hormonal bozukluklar, yaşlanma vücudun belli bölgelerinde (özellikle karında, belde, dizlerde, uylukların dış kısımlarında, gıdıda) aşırı yağ birikmesinden sorumlu ana faktörlerdir.

Fosfatidilkolin ve deoksikolik asitten oluşan bir formülasyonun cildi sıkılaştırmaya, vücut şekillendirmeye yardım ettiği hakkında çalışmalar mevcuttur.

Kullanım Alanları
 • Cilt sıkılaştırmaya ve vücut şekillendirmeye yardım eder
 • Hacimli gıdı görünümünü azaltmaya destek olur

Ürün Detayları

Fosfatidilkolin

Safranın bir bileşeni olan fosfatidilkolin vücutta doğal olarak bulunur, soya lesitininden ekstrakte edilerek üretilir.

Deoksikolik Asit

Adipositlerdeki hücre zarlarını bozmaya yardım eden safra asididir.

Karın / Bel / Kalça / Baldır / Dizler / Gıdı

 • Cilt sıkılaştırmaya yardımcı olan kanıtlanmış formülasyon.
 • Yüzlerce yayın, fosfatidilkolin ve deoksikolik asidin cilt sıkılaştırmaya, hacimli gıdı görünümünü azaltmaya yardım ettiğini kanıtlamıştır.
 • Bu amaçla kapsamlı bir şekilde araştırılmış ve başarıyla kullanılan iki ana bileşen içerir.
PLURYAL MESOLINE BODYFIRM
Pürüzsüzleştirme Etkisi

Selülitin nedenleriyle mücadele etmek kapsamlı bir yaklaşım gerektirir. Pluryal Bodyfirm selülit ile mücadele etmek için lipolitik, drenaj ve sıkılaştırıcı etkilere destek olan bileşenler içerir.

Kullanım Alanları

Aşağıdaki sorunlarda destek olur:

Selülit (portakal kabuğu görünümü) 

Kol, bacak ve kalçalarda cilt sarkmaları

Ürün Detayları

Kafein

Kafein selülit görünümünü düzeltmeye yardım etmek için lipogenez, lipoliz ve glikoz taşınmasında rol oynar.

L-Karnitin

Yağın, hücre mitokondrisine taşınmasına yardımcı olur.

Centelle Asiatica

Bağ dokusu hücrelerindeki metabolizmayı normalleştirmeye, drenaj etkilerine ve mikro sirkülasyonu düzenlemeye yardımcı olur.

Silisyum

Kolajen sentezini uyarmaya ve dolayısıyla cildin elastikiyetini, sıkılığını arttırmaya destek olur.

Ruscus Aculeatus

Kılcal direnci arttırmaya, damar geçirgenliğini ve ödemi azaltmaya yardım eden flavonoidlere sahiptir. Bu da lenfatik drenajın iyileşmesine yardım eder.

Bacaklar / Baldır / Kalça / İç kollar

 • Portakal kabuğu etkisinin nedenlerini ele alan güçlü formül
 • Hızlı sonuçlar, kolay uygulama
 • Üçlü Etki: Sıkılaştırma, Drenaj ve Pürüzsüzleştirmeye Destek 
NEDEN PLURYAL MESOLİNE TERCİH ETMELİSİNİZ?

‘‘Pluryal Mesoline’’ steril serumlar, ‘‘GECISS Serum’’ teknolojisine uygun olarak üretilmektedir.

 • Yeşil Serumlar

‘‘Yeşilden Gelen Güzellik’’ felsefesine uygun olarak üretilen steril serumlar hiçbir koruyucu madde içermezler.  Cilde doğal faydalar sağlamak için ürünlerin birçoğunda bitkisel içerikler mevcuttur.

 • Etkili Serumlar

10 milyondan fazla tedavi ve on binlerce memnun hasta ürünlerin etkili sonuçlarının kanıtıdır.

 • Konsantre Serumlar

Tedavi sırasında daha fazla etkinlik ve daha iyi bir cilt penetrasyonu için ana aktif bileşenler oldukça yüksek konsantrasyondadır.

 • Yenilikçi Serumlar

Ar-Ge departmanı, ürünlerin performansını arttırmak için aktif bileşenlerin en kararlı biçimlerde yenilikçi bileşimlerine odaklanmaktadır.

 • Öz Serumlar

Her bir formül, her bileşenin kendine has özelliklerinin daha güçlü olması için birkaç bileşen içerir.

 • Güvenli Serumlar

Üretim süreci, IS0 22716 ve GMP sertifikaları altında sertifikalı tam kalite sistemi ile yüksek güvenlik ve uyumluluk standartlarına uygundur.