Soprano ICE Platinum

soprana ice Platinum

 

DÜNYANIN İLK VE TEK 3 DALGA BOYLU LAZER EPİLASYON CİHAZI

Bronz Ten Dahil Tüm Cilt Tiplerinin Epilasyonunda FDA Onayına Sahiptir.

Dünyanın lazer teknolojisi öncülerinden Alma Laser tarafından geliştirilen Soprano ICE Platinum dünyanın ilk ve tek 3 dalga boylu lazer epilasyon cihazıdır.

Ülkemizde ‘’Ütüleme Lazer’’ ve ‘’Buz Lazer ™ ‘’ markalarının yaratıcısı olan firmamız STS Lazer, Soprano ICE Platinum cihazını ‘’Buz Lazer™ Platinum ‘’ olarak lanse etmekten gurur duyar.

 

3 Dalga Boyunun Gücü

Alma lazer Türkiye distribütörlüğümüzde gerçekleştirdiğimiz Buz Lazer ™ satışları ve kullanıcılardan gelen olumlu geri dönüşler ile Buz Lazer ™ epilasyondaki etkinliğini kanıtlamıştır. Etkin ve kalıcı sonuçları, yüksek hasta memnuniyet oranı ile en çok tercih edilen lazer epilasyon cihazlarından biri olan Buz Lazer™ şimdi 3 dalga boylu gelişmiş teknolojisi ile Buz Lazer ™ Platinum olarak daha da güçlü.

 

Bronz Ten Dahil Tüm Cilt Tiplerinde Etkin ve Kalıcı Epilasyon…

İnce Tüyler Dahil Tüm Kıl Tiplerinde Etkin ve Kalıcı Epilasyon…

Her kıl folikülü üç ana anatomik yapıdan oluşur ve cilt içinde farklı derinliklerde büyüyebilir. Buz Lazer ™ Platinum, 3 dalga boyunu tek bir el aparatında birleştirerek farklı derinliklerdeki kıl foliküllerinin içindeki tüm anatomik yapıları hedefleyebilen yenilikçi bir teknolojiye sahiptir. 3 dalga boyunun farklı emilim ve penetrasyon seviyeleri, tüm cilt ve kıl tiplerinde günümüzde mümkün olabilen en etkin lazer epilasyonu gerçekleştirir.

 

Avantajlar

 • Optimum tedavi sonuçları için 3 dalga boyunun sinerjik etkisi
 • Hakkındaki 10 yıllık klinik çalışmalar ile kanıtlanmış etkinlik
 • Yüksek güç çıkışı ile etkin ve kalıcı epilasyon
 • Tüm cilt tiplerinin (cilt tipi I-VI ve bronz ten dahil) lazer epilasyonunda FDA onayına sahip olması ile güvenli
 • Bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde uygulama
 • İnce tüy dahil tüm kıl tiplerinde etkili
 • Yaz, kış tüm mevsimlerde uygulama
 • Cilt yanığı riskini önleyen patentli ICE Teknolojisi   
 • Güçlü soğutma ile ağrısız, konforlu uygulama
 • Ergonomik başlık dizaynı ve dokunmatik ekran ile kolay uygulama
 • Hızlı uygulama içi uygulama süresini kısaltan geniş başlık
 • Kulak, boyun, bikini çizgisi gibi hassas ve ulaşılması zor alanlar için küçük başlık
 • Yan etkisiz, iyileşme süresi olmayan uygulama
 • Flashlamb, Chamber gibi sarf malzemesi gerektirmeyen teknolojisi ile ekonomik
 • Yüksek hasta memnuniyet oranı

 

SHR ™ Teknolojisi (Super Hair Removal)

Soprano’nun patentli SHR ™ teknolojisi lazer epilasyonda öncü teknolojidir ve lazer epilasyona yeni bir boyut getirmiştir. Bu teknik neredeyse acısız bir tedavi sunarken yan etki riskini de minimuma indirir. Geleneksel teknolojilere kıyasla daha uzun ömürlü ve daha etkili sonuçlar verir. Özellikle ince ve açık renkli kıllarda hedeflenen etki sağlanır. SHR’nin eşsiz kademeli ısıtma metodu kıl köklerini tahrip ederken çevredeki cildin zarar görmesini önler. Aplikatörü tedavi alanı üzerinde ütü yapar gibi hareket ettiren In-Motion™ tekniği lazeri sürekli hareket halinde tutar ve tam kavrama sağlar. ICE™ teknolojisi de yüzeysel yanıkları ve acıyı önleyecek şekilde cildi soğutur. Kısa atımlar 10 Hz yüksek tekrarlama hızında neredeyse tamamen acısız bir şekilde derin dermiste terapötik olarak etkin ısı birikimi oluşturur.

    '' Özellikle koyu tenli kişilerde SHR kullanımı ağrısız uygulama yapmamı sağlıyor ve kabuklanma, kabarcık oluşumu, hiper/hipopigmentasyon riskini azaltıyor. Ek olarak tüm cilt tiplerinde oluşabilecek eritem, inflamasyon gibi epidermal hasarları neredeyse tamamen ortadan kaldırıyor. Bu nedenler SHR teknolojisini geleneksel lazer epilasyon yöntemlerine göre daha güvenli kılıyor.’’

                                         Dr. Tania Meneghel, Renaissance Clinic, Sao Paulo, Brazil

 

ICE™ Teknolojisi

ICE™ Teknolojisi lazer epilasyon esnasında cildi -3 C°’ye kadar soğutan patentli bir soğutma teknolojisidir. Uygulama başlığının safir ucundan yapılan soğutma ile cilt sürekli serin tutulur ve cilt yüzeyinde yanık benzeri komplikasyon oluşma riski ortadan kalkar. Kontakt soğutma hasta konforunu arttırır, neredeyse tamamen ağrısız epilasyona olanak tanır.

 

Hız

2X1 cm tarama alanına sahip başlık ile tedavi seansları çok daha kısa sürede biter.

 

3 Dalga Boyu

Buz Lazer ™ Platinum, her biri kıl folikülü içindeki farklı yapıları hedef alan epilasyon için en etkili 3 dalga boyunun sinerjik avantajını sunar. Alexandrite, Nd: YAG  ve Diode dalga boylarını uygulama esnasında eşit oranda karıştırılmış bir şekilde atarak kıl folikülündeki 3 anatomik yapının (Bulge,Bulb ve Papilla) tahrip olmasını sağlar.

 

755 nm Alexandrite Dalga Boyu

Alexandrite dalga boyu kıla rengini veren melanin klomoforu tarafından yoğun olarak emilir. Cilt tipi I-IV arası ve koyu renkte kılların epilasyonunda etkilidir. 755 nm dalga boyu yüzeysel penetrasyon ile kıl folikülünün Bulge anatomik yapısısnı hedef alır.

810 nm Diode Dalga Boyu

Diode dalga boyu orta seviyede melanin emilimine sahiptir, bu özelliği ile koyu tenlerde epilasyonu güvenli kılar. 810 nm derin penetrasyon özelliği ile kıl folikülündeki  Bulb ve Bulge anatomik yapılarını hedef alır. Kol, bacak, yanak ve sakal bölgesi epilasyonu için idealdir. Yüksek tekrarlama hızı, geniş uygulama başlığı ile hızlı uygulamaya olanak tanır, tedavi süresini yarı yarıya kısaltır.

1064 nm Nd:YAG Dalga Boyu

Nd:YAG dalga boyu düşük melanin emilimi ile karakterizedir, cilt tipi V-VI ve bronz tenler için ideal lazer epilasyon dalga boyudur. Aynı zamanda 1064 nm kıl folikülüne en derin penetrasyonu sağlar, kıl folikülündeki  Bulb ve Papilla anatomik yapılarını hedefler. Sırt ve kasık bölgesi gibi derin gömülü kılların epilasyonunda etkilidir.

 

Uzman Görüşleri

‘’ Soprano ICE Platinum’un son 10 yılda lazer epilasyon teknolojilerindeki en büyük yenilik olduğunu düşünüyorum. Tüm cilt tiplerine ağrısız bir şekilde uygulama yapabiliyoruz.’’

                                                                 Martin Braun, MD,

                                                                 Vancouver Laser Centre, Vancouver, Canada

 

‘’ Soprano ICE Platinum ile medikal lazer epilasyonda geleneksel yöntemlere kıyasla daha kalıcı ve etkili sonuçlar alıyorum. In-Motion tekniği daha düşük enerjiyi yüksek tekrarlama hızı ile uygulamamı sağlıyor. Her hasta için tedaviyi özelleştirebilmek büyük avantaj. Her cilt renginde ve kıl tipinde güvenle çalışabiliyorum. Lazer epilasyon için diğer cihazlardan çok daha fazla avantajları olan bir sistem.’’

                                                           Fernando Urdiales, MD

                                                           Director of Miramar Medical Institute, Malaga, Spain