Güncel

Cildiniz Neden Yaşlanır?

Cilt Yaşlanmasının Nedenlerini ve Bununla Nasıl Mücadele Edebileceğinizi Merak Ediyor Musunuz?

Yaşlanmak kaçınılmazdır, önemle olan güzel yaş almaktır. Yaşlanmak, güzel görünümü kaybetmek anlamına gelmez. Cildi sağlıklı tutmak için birçok bakımdan yararlanırken, bununla birlikte yaşlanma sürecini benimsemek de önemlidir. Cildinize iyi baktığınız ve koruduğunuz zaman genç görünümünüzü uzun yıllar koruyabilirsiniz. Yaşlanan cildin en yaygın belirtilerinden bazılarına ve bunlarla nasıl mücadele edebileceğinize bir göz atalım.

Kuruluk

Yaşlanma ve hava kirliliği gibi çevresel faktörlerin etkisiyle cilt kurur. Kuruluk, cilt yaşlanmasının en belirgin belirtilerinden olan ince çizgi ve kırışıklıkların artmasına neden olur. Kurulukla mücadele etmek için, cildinizi iki yönlü bir yaklaşımla nemli tutabilirsiniz: nemlendirici içerikli cilt bakım ürünleri kullanmak ve bol su içmek. Hidratlı kalmak hem dış görünüm hem de beden sağlığı için önemlidir. 

Cildinizi sert temizleyicilerle yıkıyorsanız, cildinizi nemli tutan tüm doğal yağlardan arındırıyor olabilirsiniz. Cildinizi temizledikten sonra gergin veya kuru hissediyorsanız, temizleyiciniz cildiniz için çok serttir. Bunun için cildinizi yatıştıran daha nazik temizleyiciler kullanmalısınız. Cildinizin sağlıklı ve genç görünmesini sağlamak için hassas, nemlendirici içerikli temizleyiciler kullandığınızdan emin olun.

Güneş Hasarı

Hiçbir şey cildinizi güneş kadar yaşlandıramaz! Yüzünüzde koyu lekeler varsa, bunlar büyük olasılıkla uygun koruma olmadan çok fazla güneşe maruz kalmanızın sonucudur. Genellikle bu koyu lekelerin veya pigmentli lezyonların 30’lu yaşlarınıza kadar ortaya çıktığını görmezsiniz. Bu lekelerin ortaya çıkmaması için cildinize iyi bakmanız gerekir.

Uygun bir güneş kremi kullanarak cildinizi zararlı UV ışınlarından koruyabilirsiniz. Güneş kremi günlük cilt bakım rutininin olmazsa olmazıdır. Yılın hangi zamanı olursa olsun, her zaman SPF’li bir güneş kremi kullanmak gerekir. Ayrıca dışarı çıkılmadığı zamanlarda bile cilt UV ışınlarına karşı korunmalıdır. Çünkü floresan ışıklar, spotlar, bilgisayar ekranlarında uzun süre kalmak bile cilt lekelerine neden olabilir. 

Güneşin zararlı UV ışınlarına zaten maruz kaldıysanız ve cildinizde foto yaşlanma belirtileri başladıysa, antioksidanlar açısından zengin bir anti-inflamatuar krem kullanmak güneş hasarı belirtilerini onarmaya yardımcı olabilir.

Elastikiyet Kaybı

Yerçekimi etkisi ve yaşa bağlı olarak zamanla cilt elastikiyetini kaybeder, bu da cildin sarkmasına neden olur. Güneşe çok fazla maruz kaldığınız için ve/veya yüzünüzdeki yağlar zamanla azaldığı için de cilt sarkabilir. Bunu önlemenin bir yolu, yüz yogası olarak da bilinen yüz egzersizleri yapmaktır. Bunu her gün rutin olarak uyguladığınızda, cildinizin sarkmasını engelleme olasılığınız daha yüksek olacaktır. Ayrıca cilt elastikiyeti korumaya yardımcı olmayı vaat eden birçok cilt bakım ürünü de mevcuttur. 

 

Harmony XL Pro ile Cilt Yaşlanmasının Belirtilerine Bütünsel Yaklaşım

Genç görünümünüzü mümkün olduğunca uzun süre korumak istiyorsanız, cildi yaşlanmaya karşı korumak gerekir. Bu nedenle 20’li yaşlar bile, yaşlanma karşıtı cilt bakımlarına başlamak için çok erken değildir. Ciltte problemler oluşmaya başlamış ise geç kalmadan hemen mücadele etmeye başlamak gerekir. Ciltteki kırışıklıklar ve koyu lekelerin tedavisi ile cildin daha genç görünmesi mümkündür. 

Harmony XL Pro, cilt yaşlanmasının birçok belirtisiyle mücadele eden ve tedavi çözümleri sunan gelişmiş bir cilt bakım platformudur. Aynı seansta birçok cilt sorununu tedavi eder.  Harmony XL Pro tedavileri cilt yüzeyini yenileyen, lekeleri gideren, kolajen üretimini tetikleyerek cildin elastikiyetini arttıran, cildin tonunu düzenleyen bir dizi farklı tedaviyi kapsar. 

FDA onaylı 65’den fazla endikasyonda kullanılan Harmony XL Pro, başlıca aşağıdaki tedavilerde kullanılır:

İnce Çizgi ve Kırışıklıklar

Yüz, Boyun ve Dekoltede Elastikiyet Kaybı

Matlaşmış, Donuk Cilt

Melazma

Güneş Lekeleri, Yaşlılık Lekeleri, Çiller

Genişlemiş Gözenekler

Sivilce İzleri, Cerrahi İzler

Kırmızı Yüz, Damarsal Lezyonlar

Harmony XL Pro farklı modülleri ile her yaşın ihtiyacına çözüm sunan bir platformdur. Platformu kullanan doktorlar, cildin ihtiyacına uygun modülü seçerek cildi gençleştirmeye ve genel olarak genç bir görünümü korumaya yardımcı olurlar.