Güncel

Q-Switch Nd:YAG + Erbium:YAG + IPL Teknolojilerini Bir Araya Getiren Platform Lazerler

Tek bir sistemde birden fazla teknolojiyi birleştiren platform lazerler, son yıllarda oldukça fazla ilgi görüyor. Platform lazer cihazlarının cazibesini özetleyen en iyi tanım: ‘’Çok Yönlülük’’.

Estetik tedaviler, tıbbi lazerlerin kullanılmaya başlanmasından bu yana büyük ölçüde gelişti. Lazer ve diğer enerji tabanlı cihazların piyasaya sürülmesi, aynı zamanda hekimler için yeni finansal fırsatlar yarattı. Dermatologlar bir zamanlar tedavi edilemez olduğu düşünülen cilt hastalıklarını artık tedavi edebiliyorlar. Bu bağlamda, özellikle yeni klinik açan bir hekim için hangi lazer cihazını seçeceğine karar vermek bir hayli zorlaştı. Çünkü birbiriyle rekabet eden teknolojiler, üreticiler ve çeşitli markalar arasından seçim yapmak kolay değil. İşte bu noktada devreye platform lazerler giriyor.

Platform Lazerlerin Avantajları

Bir lazer cihazında güvenlik ve etkinlikten sonra en çok aranan özellik çok yönlü olmasıdır. Elbette cihaz seçerken maliyet de önemli bir faktör. Farklı endikasyonlar için ayrı ayrı lazer cihazı satın almak yerine, çoklu tedaviler yapan tek bir lazer platformunu seçmek daha az maliyet gerektiriyor.

Sektörde oldukça popüler olan Harmony XL Pro gibi bazı platform lazerler modülerdir. Bu sayede lazer platformunu başlangıç için uygun olan seviyeye göre donatmak ve ardından gerektikçe sisteme farklı modüler başlıklar eklemek mümkün oluyor.  Örneğin; başlangıçta yalnızca IPL ve Q-Switch Nd:YAG modülleri satın alınabiliyor ve gerektiğinde daha sonra diğer dalga boylarına sahip lazer modülleri (Erbium:YAG, LP Nd:YAG gibi)) eklenebiliyor. Bu da maliyeti yönetmenin pratik bir yoludur. 

Platform lazerlerin bir diğer önemli avantajı ise kombine tedavilere olanak tanıması. 

Kombine Tedavilerin Yükselişi

Hekimler, uyguladıkları tedavilerden maksimum sonuç almanın en iyi yolunun kombine tedaviler olduğunu sıklıkla dile getiriyorlar. Kombine tedavilerin yükselişi, platform lazer cihazlarına olan talebin artmasına katkı sağladı. Farklı lazer dalga boylarını ve ışık sistemlerini bir arada sunan platform lazerler, kullanıcıların farklı modüller arasında kolayca geçiş yaparak kombine tedaviler gerçekleştirmesine olanak tanıyor.

Ayrıca, özelleştirilebilir tedavilere yönelik büyüyen bir eğilim var. Hastanın cildinin ihtiyacına yönelik tedavi imkanı sunan platform lazerler, kişiye özel tedavilerde önemli bir destek sağlıyor. Şöyle düşünmek lazım; her hastanın cilt yapısı farklıdır ve cildin farklı ihtiyaçları vardır. Tek bir cihaz kullanarak her hastanın ihtiyaçlarını farklı şekilde ele almak platform lazerlerle mümkün oluyor. 

Bütünsel Yüz Harmonisi: Harmony XL Pro

Tek bir platformda, patentli AFT Teknolojisine sahip bir IPL ve farklı dalga boylarında lazerleri sunan Harmony XL Pro yüze bütünsel olarak yaklaşma imkanı sağlıyor. 

Harmony XL Pro cilt yenileme (Er:YAG), dövme silme (Q-Switch Nd: YAG/KTP), kırmızı yüz ve daha birçok damarsal lezyonun tedavisi (Dye VL ve LP Nd:YAG), leke tedavisi (Dye VL ve Q-Switch Nd:YAG), akne tedavisi (Er:Glass) dahil olmak üzere çeşitli tedaviler için kullanılabiliyor.

Son yıllarda özellikle kırmızı yüz tedavisinde ve cilt gençleştirmede birçok hekim IPL cihazlarından yararlanmakta ve büyük ölçüde güvenmekte. Harmony XL Pro lazer platformunda bulunan Dye VL modülü, gelişmiş bir IPL teknolojisi olan AFT Teknolojine sahip. Bu teknoloji, enerjinin kontrolsüz zirve gücünü önlediğinden yan etki riskini minimuma indiriyor. Verimli enerji kullanımı, daha fazla güvenlik ve daha etkili sonuçlar veriyor. 

Kendi Harmoninizi Yaratma İmkanı

Harmony XL Pro, çeşitli estetik ihtiyaçlar için geliştirilmiş güçlü ve çok yönlü bir tedavi çözümü olarak karşımıza çıkıyor. 65’den fazla FDA onaylı endikasyonu ile geniş tedavi yelpazesi sunuyor. Kombine tedavilerin sinerjik etkisinden yararlanan Harmony XL Pro, günümüzün bütünsel ve kişiselleştirilmiş tedavi yaklaşımlarıyla uyumlu bir sistem. Patentli teknolojileri ile etkili ve güvenli tedavileri mümkün kılıyor.

Bütünsel ve Kişisel Tedaviler Daha İyi Sonuçlar Demektir…

Harmony XL Pro tam bir estetik harmoni oluşturarak, hekimlerin kombine tedavilerle çalışmasına olanak tanıyan bir sistem. Aynı seansta hem ablatif hem de non-ablatif cilt gençleştirme yapılabiliyor. Farklı derinlikteki vasküler lezyonları, hem epidermal hem dermal pigmente lezyonları tek bir sistemle tedavi etmek mümkün oluyor. Hem yüz hem bacaktaki vasküler lezyonlar, yine tek bir sistemle tedavi edilebiliyor. Bu çoklu tedavileri sağlayan başlıca Harmony XL Pro modülleri:

 • Q-Switch Nd:YAG/KTP
 • Fraksiyonel Erbium:YAG
 • Long Pulse Nd:YAG
 • Er:Glass
 • Dye VL

Çoğu patentli teknolojilerle donatılmış bu modüller ile 6 temel endikasyonda tedavi yapmak mümkün oluyor.

 1. Cilt Gençleştirme & Lifting
 2. Cilt Yenileme, Cilt Tonu & Dokusunu İyileştirme
 3. Vasküler Lezyon Tedavisi
 4. Epidermal ve Dermal Pigmente Lezyon Tedavisi
 5. Dövme Silme
 6. Akne & Akne İzleri

Farklı hasta ihtiyaçlarına cevap verebilmek için istendiğinde platforma farklı teknolojiler eklenebiliyor ve sistem geliştirilebiliyor. Bu modüler sistem, kullanıcılara daha fazla esneklik kazandırdığı gibi aynı zamanda da iş verimini arttırıyor. Günümüzde hali hazırda birçok hekim farklı teknolojileri kombinleyerek hastalarını tedavi ediyor. Farklı teknolojileri tek bir sisteme entegre etmek bu nedenle hekimlere cazip geliyor. Çünkü hekimler bu sayede tıbbi deneyimlerini sürekli güncelleyip farklı endikasyonlar için özel çözümler geliştirebiliyorlar.