Eski Cihazlar

SweatX ile Terlemeye Son

SweatX daha önce sadece botoks enjeksiyonlarının hüküm sürdüğü bir alana el atan ilk ve tek radyo frekans teknolojisi. Çabuk, pratik, etkili olan sistemle koltuk altı, avuç içi  ve ayak altı yaptırabiliyorsunuz. Ter bezlerinin aşırı çalışması yüzünden kaynaklanan utanç verici lekeler, kötü kokular SweatX RF tedavisi sayesinde tarihe karışıyor.  Yani en sevdiğiniz ipek gömleğiniz artık ter izi olmayacak!

Birçok kadın ve erkek için hayatı zorlaştıran, özgüveni son derece olumsuz etkileyen estetik bir probleme ileri teknoloji bir çözüm olan SweatX  kendisi yoğun terleme, kötü vücut kokusu gibi problemler için geliştirilmiş olan ilk ve tek sistemi! Radyo frekans enerjisi ile çalışan teknoloji sayesinde artık çabuk ve etkili bir şekilde terlemekten ve terlemeye bağlı istenmeyen vücut kokularından kurtulmak mümkün.

Alma Lasers tarafından geliştirilen ve tasarlanan Radyo frekans teknolojisi ile çalışan SweatX,  etkili vücut kokusu ve ıslaklığı için, iki farklı dielektrik ısıtma sistemi kullanır.Enerjinin aşağı derin dermis içinde ki seçilen hedef, suyun bulunduğu ekrin ve apokrin bezlerine ulaşması için, RF teknolojisi tek kutuplu (Uni Polar) ve benzersiz çift kutuplu (Coaxi Polar) teknolojileri kullanılıyor.  Derin ısıtma, derinde ki ter bezlerinin kapandığı zaman  oluşturduğu yüzeysel ısı ile cilt içerisinde tutulur.

SweatX hemen ekrin ve apokrin bezlerini ağrısız bir şekilde devre dışı bırakır, ter bezlerindeki su moleküllerini hedef alarak onların son derece hızlı bir şekilde hareket etmelerine neden oluyor. Su moleküllerinin devinimi ortama güçlü bir ısı yayıyor. Bu ısı ise ter bezlerinin uzun bir süre boyunca kendilerini kapatmalarını sağlıyor. Yani ter bezleri artık çalışmıyor ve ter üretmiyorlar, hiçbir yan etkisi ve aksaklık  oluşturacak bir durumu yoktur. Bu etki yaklaşık 9 ay sürüyor.

Hiperhidroz denen aşırı terleme probleminin dünya nüfusunun %3 ‘ ünü, yani yaklaşık 211 milyon insanı etkilendiği düşünülüyor. Normalde vücut kendi ısısını düzenlemek için terleme mekanizmasını devreye sokar. Fakat aşırı terleme, vücudun termal kontrolü için gereken terlemenin çok üstündedir. Alma SweatX, şimdiye kadar botoks enjeksiyonları ve cerrahi yöntemlerle kontrol edilebilen bu probleme, acısız, iğnesiz bir çözüm getiriyor.

Bir yanıt yazın