Güncel

Ütüleme Epilasyon

Taklit “Ütüleme Epilasyon” cihazlarına dikkat ediniz!

Son yılların en çok tercih edilen lazer epilasyon yöntemi olan ‘Ütüleme Epilasyon’ Alma Lasers™ firmasının patentli teknolojisidir ve sadece Alma Lasers™ üreticisinin lazerleriyle mümkündür, yani, Soprano Lazerler, Spa SHR ve Harmony XL, bunların dışındaki TÜM cihazlar bizim cihazlarımızın taklidi olmaktan öteye gidememektedir, kaldı ki taklitlerinin sonuç odaklı çalışmadıkları ve FDA alamadıkları da aşikar ancak bazı firma pazarlamacıları FDA belgeleri uydurup varmış gibi davranıyorlar ve yalan söylüyorlar yada başka cihazın belgesini sunuyorlar. Orjinal Ütüleme Lazer Teknolojili cihazları incelemek için www.utulemeepilasyon.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Unutmayınız Ütüleme Epilasyon markası STS LAZER Ltd. firmasının markasıdır. Kandırılmayınız!

Ütüleme lazer teknolojisi nasıl düşünüldü?
Yüksek doz atışların ağrısı, bronzlaşmış ciltlerde yan etkiye neden olması, uygulamanın cildi güneşe duyarlılaştırması, kuvvetli bir güneş banyosu ya da solaryum şiddetindeki yüksek dozlara bağlı. Atış gücünüdüşürmek, bu etkileri tamamen engelleyebilir. Ama düşük dozlarla folikülü koagüle edecek ısınma sağlanabilir mi? 95’li yıllarda ilk geliştirilen IPL cihazlarında bu sorunun cevabı kısmen vardı zaten. IPL teknolojisi ile istenen uzunlukta, istenen aralıkla ve dozlarda çoklu atışlar yapmak mümkün oluyor. Koyu renk ciltlere atış enerjisi, üçe/dörde bölünerek veriliyordu. Elbette pals aralıkları, hedefin (kıl) termal normalleşme süresinden uzun olmamak şartı ile.

Ütüleme lazer nasıl çalışıyor?
Ütülemede bu biraz daha ileri götürüldü, atış enerjisi dörtte bire kadar düşürüldü, saniyede 10 atış yapılıyor. Pals süresi 20 ms (uzun pals!), pals aralıkları 80 milisaniye. 80 milisaniye aralıkta, derin yerleşimli, muhafazalı ve epidermisten çok daha büyük kitleli kıl, aldığı ısıyı muhafaza ediyor. İncecik epidermis ise bu sürede aralıkta hızla soğuyor. Ardından bir atış daha geliyor. Atışlar sırasında epidermiste gezdirilen (ütüleme) soğutmalı kontak prob, epidemisin ısısını sürekli alıyor.

Kısa hikaye
Teknolojiyi, Alma Lasers mühendisleri geliştirdi ve patenti alındı.Lazer dalga boyu olarak, epilasyonun altın standardı olan ve ağrısı ve etkisi ile meşhur 810 nm diyodlazer seçildi. Soprano cihazı üretildi, FDA ve CE belgeleri alındı ve 2007 sonunda piyasaya sunuldu. Aynı yıl sonunda, Alma’nın kazancı bir önceki yılın 2.5 katına ulaştı. Halen başta ABD olmak üzere tüm dünyada 7.000’den fazla Soprano Lazer başarıyla çalışıyor. Ütüleme, 780 nm IPL ile de saniyede üç atış yaparak aynı başarılı sonuçları verebiliyor. Spa SHR Cihazımızla.

Ütüleme lazer ne getiriyor?
Ağrıyı hemen hemen tamamen ortadan kaldırdı. Düşük doz ışık, güneşe karşı anlamlı bir duyarlılık yaratmıyor. Bu nedenlecilt tipi VI’ya kadar başarı ile kullanılıyor. Hindistan ve asya pasifik’te, bölgenin koyu renkli insanları için özellikle tercih ediliyor.

Taklitler
Ütüleme epilasyon ve Sopranolazer cihazları başarısı, kaçınılmaz olarak taklitlerinin üremesine neden oldu. Halen onlarca  taklidi bulunuyor. Bunların hemen hemen tümünün fabrikası, üreticinin adı, ülkesi bile bildirilmiyor. Sadece birinin, yeni alınmış CE belgesi bulunuyor. Teknolojinin marka adı olan in-motion (hareket halinde) kelimesi, STS Lazer tarafından Türkçeleştirildi. Ancak Türkiye’de taklitler de ütüleme epilasyon markasını haksız ve izinsiz kullanıyor ve piyasayı kirletiyor. Daha fazla bilgi ve döküman için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın