Güncel

Yepyeni bir radyofrekans teknolojisiyle yüz gençliğinin en önemli kriterlerinden biri olan ve zaman içinde bozulan “V” formunu tekrar yaratmak mümkün. Peki bu işlem nasıl uygulanıyor, sonuçlar ne zaman görülüyor?

Cilt bakımınızı ihmal etmiyorsunuz. Kremlerinizi, serumlarınızı düzenli olarak kullanıyorsunuz. Sağlıklı besleniyor, egzersiz yapıyor ve bol bol su içiyorsunuz. Ama ne yaparsanız bir yaştan sonra yaşlanma belirtileri sinsi sinsi kendini göstermeye başlar. Kendinizi genç ve aktif hissedersiniz ama aynalar farklı bir şey anlatır. “30’lu yaşlardan sonra cildin kendini yenileme süreci yavaşlamaya başlar, cilt eskisine oranla daha kurudur. Göz çevresinde ilk ince çizgiler belirmeye başlar. Cildiniz eskisi gibi sıkı ve pürüzsüz değildir. Fakat sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösteren ince çizgiler değil, yüz ovalinin net hatlarını kaybetmesi ve yüz şeklinin değişmesidir. Bunu en iyi eski bir fotoğrafınızla, yeni bir fotoğrafınızı yan yana koyduğunuzda gözlemleyebilirsiniz” diyor Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş.

Genç bir yüz “V” şeklindedir. Gençliğin en önemli göstergelerinden biri belirgin, simetrik hatlar ve “V” şeklinde bir yüzdür. Yaşla birlikte “V” formu, şekil değişerek “O” ve “U” formuna dönüşür. Genleriniz ne kadar iyi olsa da, kendinize ve cildinize ne kadar iyi baksanız da yüzdeki bu değişimi önlemek pek mümkün değil. Yüzün şekli değişerek hacmi azalır, yanaklar çöker, çene artık sıkı değildir ve yüzün üst kısmındaki hacim aşağı doğru yer değiştirir. Sonuç olarak: genç “V” yavaş yavaş “alabora” olur ve yaşınız çok daha belirgin bir hale gelir. Cildinizdeki genç ve sıkı görünümü geri kazanmak için, var olan kırışıklıkları tedavi etmek yeterli değildir. Bu nokrada, yerçekiminin yarattığı etkiyi telafi etmek, yüze sıkılığını ve “V” şeklini vermek için Ultrason ve Radyofrekans birlikteliği olan “VShape” teknolojisi devreye giriyor.

Yüzün her bölgesinde etkili olan Vshape teknolojisi sadece “V” formunu yeniden yaratmakta değil, gıdı ve boyundaki sarmalar, yanak bölgesindeki hacim kaybı, derin kırışıklıklarda da etkili.

Son günlerde Amerika’da en çok tercih edilen sistemlerden biri olan, VShape cerrahisiz yüz gençleştirme düzenekleri arasında en iyilerinden birisi olarak gösteriliyor. Vshape teknolojisi ile cildin derin tabakalarındaki kolajen lifleri ısıtılarak cildin dış yüzeyinin gözle görülür şekilde gerginleşmesi sağlanıyor ve alt tabakalardaki destek dokulardaki sarkıklıklar toparlanıyor. Etkili sonuçlar için 20 dakika süren 4 seanslık bir kür öneriliyor.

VShape nedir?

Yüz şekillendirme, yüz germe, boyun, çene ve gıdı bölgesini ameliyata başvurmadan, yeniden şekillendirmek için özel olarak geliştirilmiş bir sistemdir. VShape, köşeli çeneleri, fazla kilo nedeni ile “U” şeklini almış yüzleri, yumurta gıdılarını yeniden şekillendirmede en yeni tekniklerden biridir.

Nasıl etki gösteriyor?

VShape, çok iri yapılı olan yağ hücrelerini, ultrason dalgalan sarsarak parçalıyor. Çok küçük yapılı olan kan, damar, sinir ve kemik hücreleri sarsıntıya rahatlıkla direniyor ve zarar görmüyor. İstenmeyen etkilerden böylece kaçınabiliyor. VShape ısıtıcı kavitasyonel dalgalarla çalışmadığından yüz bölgesinde güvenle uygulanabiliyor ve yan etki göstermiyor.

Yağlar eriyince cilt gevşer mi?

VShape ultrason ile birlikte radyofrekansı kombine uyguluyor. Unipolarradyofrekans dalgaları, cildi emniyetle ısıtarak bağ dokusunun çekmesini sağlıyor. Böylece ciltte de sıkılaşma sağlanıyor. Sistemde kullanılan ultrasound ve radyofrekans özel patentli teknoloji ürünüdür.

Kaç seans gerekir?

20 dakika kadar süren seanslar 2 hafta ara ile uygulanıyor. İlk seansta çok ciddi sonuçlar alınıyor, büyük çoğunluk için en fazla 4 seans tatmin edici sonuç sağlıyor. Bu sonuçlar kalıcı olduğundan takip eden yıllarda sadece bir seans yaptırmak alınan sonucu korumada çok etkili oluyor, Seanslar masaj rahatlığında ve sıfır acı hissi ile yapılıyor.

Yüz germe ameliyatına alternatif olabilir mi?

Ameliyat çok farklı bir uygulamadır, hiçbir noninvaziv yani ameliyatsız yöntem cerrahi müdahaleler ile karşılaştırılnıamalıdır. Cerrahiye uvguıı hastalara ameliyat ile olağanüstü sonuçlar alınabilmektedir, özellikle ülkemizde ulaşılan cerrahi yöntemlerdeki başarı tartışılmazdır. Ama daha genç görünmek için ameliyat olmayı düşünmeyen ya da daha ileri yaşlara ötelemeyi isteyen hastalar için VShape hem gerçekçi hem de keyifli bir yöntemdir, VShape’in en büyük çekiciliği, kesici-delici bir yöntem olmamasıdır.