Güncel

Yaşlanma Karşıtı ClearLift

Bu sistemin diğer adı da “Öğlen tatilinde yüz germe”. Yani cevabımız evet. Pixel Q-Switched lazer cildin sadece altında çalışıp, üst deri üzerinde bir tahribat yapmadığı için  ClearLift işleminden hemen sonra işe dönebilirsiniz ve merak etmeyin kimse ne yaptırdığınızı anlamayacak!

Lazer tedavilerinin acı verici olduğunu duydum, benim de canım yanacak mı?

Hayır!ClearLift tamamen acısız bir sistem. Hastalar işlem yapılan bölgede sadece hafif, rahatsızlık vermeyen bir sıcaklık hissettiklerini söylüyorlar. Zaten tedaviden hemen sonra hayatınıza dönebilmenizin nedeni de acı hissetmemenizle aynı: Cildin üst katmanında herhangi bir travma söz konusu değil. Yani klinikten ayrılırken hissedeceğiniz tek şey daha sıkı bir cilt olacak!

ClearLift teknolojisinden sadece bir kür faydalansam yeterli olur mu?

Her lazer teknolojisinde olduğu gibi ClearLift’in de cilt üzerinde yarattığı olumlu etkiler kalıcı değildir. Bu yüzden istenilen sonuçlara kavuştuktan sonra bile üç ya da altı ay sonra tekrar bir işlem yaptırarak bu etkilerin sürmesini sağlayabilirsiniz. Çünkü yaşlanma süreci devam eder ve cildin kolajen üretimini devamlı stimule etmek gerekir. Doktorunuzun önerdiği aralıklarla tedaviyi uygulamak cildinizin sıkılığını ve kalitesini korumanıza yardımcı olacaktır.

ClearLift tedavisi her bölgeye uygulanabiliyor mu?

Normalde lazer sistemleri için boyun bölgesindeki ince deri ve göz çevresindeki hassas deri her zaman bir sorunlu bölgeler olmuştur. Fakat ClearLift en zor, en hassas bölgelere bile uygulanabilecek kadar yumuşak bir sistemdir.

ClearLift’in cildimde yarattığı olumlu etkileri nasıl destekleyebilirim?

Lazer sistemleri devamlı gelişiyor ve ClearLift çıtayı yükselten bir teknolojiye sahip. Fakat cildinizin gençliğini korumak için hala kendinize iyi bakmaya devam etmelisiniz. Yani bu noktada annenizin öğrettikleri hala geçerliliğini koruyor: Günde iki litre su içmeye devam, sekiz saatlik iyi bir uykunun yerini hiçbir şey tutamaz ve egzersiz cildinizin toksinlerden arınmasını sağlamak için harika bir yoldu.

Bir yanıt yazın