Güncel

İstenmeyen tüylerle mücadelede uzun yıllardır hayatımızda olan lazer epilasyon her ne kadar güzellik rutinimizi başka bir boyuta taşımış olsa da teknolojiyle ilgili henüz çözülmemiş bazı problemler vardı. Öncelikle her cilt rengine uygulanamıyor ve maalesef acı eşiği düşük olanlar için konforlu bir tedavi sunamıyorlardı. Bronz tenlere lazer epilasyon güvenli olmadığı için yaz aylarında lazer epilasyon yaptırmak mümkün olamıyordu.

Buz Lazer ağrısız ve konforlu bir lazer epilasyon için geliştirilmiş yenilikçi bir sistemdir. Lazer epilasyonda adeta çığır açan patentli teknolojilerle donatılmıştır. Firmamız tarafından Ütüleme Epilasyon adıyla markalaşan uygulama tekniği Buz Lazer sistemini geliştiren firmanın patentli teknolojisidir. Bu uygulama tekniğinde kıl folikülleri kademeli olarak ısıtılır. Bu sayede cilt yüzeyi korunarak yanık ve benzeri komplikasyonların gelişmesi önlenir. Zebra deseni gibi cilt yanığı riski ortadan kalkar.

Buz Lazer gelişmiş bir soğutma sistemine sahiptir. Patentli bu soğutma sistemi cildi -3 dereceye kadar soğutarak uygulamanın ağrısız ve konforlu olmasını sağlar. Genital bölge, sırt bölgesi gibi lazer epilasyonun oldukça ağrılı olduğu bölgelerde de Buz Lazer ağrısız bir uygulamayı mümkün kılar.  Soğutma, tedavi başlığının safir ucundan yapılır. Safir uç, cilde temas ettiğinde buz gibi soğuktur ve bu soğuk his tüm seans boyunca devam eder. Lazer ısısının yerine buz gibi soğuk bir hisle lazer epilasyon tamamlanır. 

Bronz Tenler

Buz Lazer, bronz tenler dahil tüm cilt tiplerinde lazer epilasyon yaptığına dair FDA onayına sahiptir. Esmer ve bronz tenlerde yanık riski, leke kalma riski olmadan güvenli lazer epilasyon yapılabilmesini sağlar. Böylece yaz aylarında da lazer epilasyonu mümkün kılar. Dört mevsimde lazer epilasyon yapılabilmesi hem hastalar hem de kullanıcılar açısından oldukça avantajlıdır. Birçok lazer epilasyon yönteminde olduğu gibi minimum 1 ay cilt renginin açılmasını beklemeye gerek kalmaz. Güneşe çıktıktan 1 hafta sonra Buz Lazer yapılabilir. 

İnce Kıllar

İnce kıllar lazer epilasyona en zor yanıt veren kıl türüdür. Bu nedenle özellikle yüz bölgesinde ince tüylere sahip olan kişiler, lazer epilasyondan yararlanamadıkları için ağda, jilet ve kıl dökücü gibi eski nesil tüy alma yöntemlerine mahkûm olmak zorunda kalıyorlardı. Buz Lazer kullandığı patentli teknolojiler ile ince kıllarda da etkili sonuçlara sahiptir, Buz Lazer ile ince kıllar artık sorun olmaktan çıkmıştır. 

Yüz Ucu

Buz Lazer tüm vücut bölgelerinde kusursuz bir lazer epilasyon sunmak amacıyla geliştirilmiştir. Kaş üzeri ve sakal üzeri şekillendirmek, kulak ve burun içi kıllarına lazer epilasyon yapmak amacıyla özel bir yüz ucu kullanır. Bu yüz ucu ile erişilmesi zor alanlarda da güvenli bir şekilde lazer epilasyon yapılabilmesini sağlar. 

Hızlı Uygulama

Buz Lazer 2X1 cm tarama alanına sahip tedavi başlığı ile hızlı bir lazer epilasyon sunar. Örneğin tüm bacak epilasyonu Buz Lazer ile maksimum 30 dakikada tamamlanır.

Buz Lazer merkezlerine www.buzlazer.com web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Buz Lazer serisi cihazlar hakkında detaylı bilgi almak ve satış fiyatlarını öğrenmek için satış temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.